×

Survival z nastolatkiem – empatyczne towarzyszenie w dorastaniu

Survival z nastolatkiem – empatyczne towarzyszenie w dorastaniu

Survival z nastolatkiem – empatyczne towarzyszenie w dorastaniu to tytuł książki mojej koleżanki Basi Bielanik . Basia jest niekwestionowaną szefową Szkół Mocy opierających się na Porozumieniu bez Przemocy Marshalla Rosengerga. Tak się składa, że z Basią pracujemy po sąsiedzku, jest ona tak samo jak i ja gliwiczanką. Tym bardziej kibicuję jej i jestem bardzo dumna, że to w Gliwicach powstała książka, która jest świetnym narzędziem dla rodziców nastolatków.

Po przeczytaniu tej publikacji, pomyślałam, że dokładnie takiego narzędzia potrzebowałam by wesprzeć rodziców moich nastoletnich pacjentów. Książka w sposób przystępny opisuje strategie, które mogą pomóc rodzicowi porozumieć się ze swoim nastolatkiem bez używania manipulacji, gróźb, kar, naruszania granic własnych lub granic dziecka.

Dodatkową wartością jest zachęcenie do pracy własnej rodzica. Basia krok po kroku prowadzi czytelnika przez techniki komunikacji opartej na empatii. Książka proponuje aktywne czytanie. Czytelnik może rozwiązywać przykładowe scenki, znajdzie również miejsce na notatki, może zastanowić się nad ciekawymi pytaniami do przemyślenia.

Książkę z całą pewnością polecam, w moim gabinecie jest dostępna w biblioteczce, którą udostępniam moim pacjentom. Recenzje zwrotne rodziców są bardzo przychylne.

Basia dotyka takich tematów jak stawianie granic, rozróżnianie potrzeb od zachcianek, używki, miłość( również fizyczna), odpowiedzialność nastolatków, recepty na niedogadanie się.

Polecam!

Książkę można zakupić bezpośrednio u Basi https://www.szkolymocy.pl/

Barbara Bielanik – dyplomowany coach i mentor, trener komunikacji i budowania relacji, pedagog, autorka książek.

W ramach Szkoły mocy prowadzi szkolenia i warsztaty, kursy online oraz programy rozwojowe. Realizuje konsultacje indywidualne, coaching, mentoring i jest autorką dwóch książek poradnikowych z zakresu komunikacji interpersonalnej w duchu NVC.

Ukończyła studia pedagogiczne na UŚ oraz 3 kierunki studiów podyplomowych. W tematyce Porozumienia bez przemocy (NVC) ukończyła intensywny półroczny indywidualny trening Wspierający Rodzic z Marzeną Koptą oraz liczne szkolenia u certyfikowanych trenerów (między innymi z Agnieszka Pietlicką, Magdaleną Sendor, Agnieszką Stein, Elżbietą Więcław).

Opublikuj komentarz