Frauen Cafe – warsztaty rozwoju osobistego w Monachium – grupa sobotnia edycja 2018r

ecology-2985781_1280

Zapraszam na kolejną, ostatnią prowadzoną przeze mnie  edycję  bezpłatnych  warsztatów psychologiczno – społecznych  dla kobiet.

Ten cykl warsztatów  skierowany jest  dla tych z Was , które szukają wsparcia oraz inspiracji podczas emigracji.  Spotkania odbywają się w języku polskim, nie jest istotne jaka jest Twoja znajomość języka niemieckiego, zawód, wiek oraz sytuacja rodzinna. Cieszymy się z różnorodności wymiany doświadczeń. Dotychczas spotykałyśmy się by podjąć tematy związane z marzeniami, planami na przyszłość, naszymi doświadczeniami emigracyjnymi, dyskutowaliśmy o prawach kobiet, seksualności, pozytywnym myśleniu, ćwiczyłyśmy efektywną komunikacje, tak ważną podczas naszych codziennych spotkań z innymi.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Donna Mobile „TABI Teilhabe, Bildung, Integration für Frauen“.
Każde spotkanie składa się z krótkiej części teoretycznej dyskusji oraz z praktycznych technik psycho – socjologicznych, pozwalających na przyjrzeniu się sobie w danej tematyce. Zajęcia w ramach Frauen Cafe są skierowane dla osób dorosłych bez udziału w nich dzieci.

Tematyka i terminy:

 

13.1. 2018    Kobiety i praca warsztat prowadzony wspólnie z P. Małgorzatą Brzeską z portalu http://www.job-choice.net
10.2.2018    Co wzmacnia psychikę i ciało.
10.3. 2018.  Wpływ środków masowego przekazu na psychikę.
14.4. 2018   Jak ważne są przyjaźnie.
19.5. 2018    Kryzysy w związku.
16.6.2018     Asertywność.
14.7.2018     Zakończenie cyklu warsztatów przy wspólnie przygotowanym posiłku.

 

Z uwagi na warsztatowy charakter zajęć liczba miejsc jest ograniczona.

Proszę rejestracje poprzez maila :
pacygalebek@tlen.pl
z dopiskiem „warsztaty sobota” 

Zajęcia odbywać się będą w soboty w godzinach od 11 do 14 raz w miesiącu pod adresem:
Donna Mobile,Holzapfelstr. 1

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Cele warsztatów:

– wzmocnienie poczucia wartości kobiet,
– dotarcie do mocnych stron każdej kobiety oraz wypracowanie umiejętności mówienia o swoich mocnych stronach i sukcesach bez poczucia winy lub wstydu,
– wypracowanie umiejętności rozpoznawania swoich potrzeb i jasnego wyrażania ich w sposób asertywny,
– możliwość wyrażenia swoich emocji ,
– możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniem ,
– rozszerzenie swojej wiedzy związanej z tematyką społeczno – psychologiczną.
– możliwość uczestniczenia w profesjonalnej relaksacji , nauka technik relaksacyjnych , które można wykorzystać w codziennym życiu.
– rozważania na temat rozwoju człowieka, rozwoju rodziny, wzajemnych relacji jako źródło wiedzy o sobie oraz innych.

O mnie:

Jestem dyplomowanym  psychoterapeutą, pedagogiem i pracownikiem socjalnym. Posiadam ponad 10 – letnie doświadczenie w pracy socjalnej, psychoterapii oraz pracy trenerskiej. Pracowałam w różnorodnych instytucjach zajmujących się pomocą drugiemu człowiekowi w pokonywaniu kryzysu, rozwoju , udzielaniu wsparcia i adekwatnego leczenia.
Posiadam doświadczenie zawodowe pracy z osobami cierpiącymi na zaburzenia depresyjne, nerwice, osobami w kryzysie, parami oraz rodzinami w kryzysie. Pracowałam również z grupami ze środowisk dysfunkcyjnych, dziećmi i młodzieżą tzw „Ulicy”. Prowadziłam warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, treningów asertywności, porozumienia bez przemocy, treningu myślenia twórczego, przeciwdziałania przemocy, szkole rodzenia.

Od  stycznia 2016 współpracuje z Ośrodkiem Donna Mobile – prowadząc warsztaty Rozwoju osobistego dla kobiet oraz psychoterapię w języku polskim.

Dodaj komentarz