Zachować Słońce.Warsztaty z Bajania

W imieniu mojej serdeczniej koleżanki zapraszam Państwa na ciekawie zapowiadające się warsztaty:

WARSZTATY Z BAJANIA – całodzienny warsztat w wyjątkowej okolicy. W tym czasie posłuchasz dobrych opowieści, snutych głosem z zewnątrz i tym wewnętrznym, by powstała Twoja własna bajka, którą zachowasz w sobie przygotowując się na spokojną jesień i zimę.

„Baśnie, mity i legendy dają nam zdolność rozumienia, która tak wyostrza wzrok, że dostrzegamy ścieżkę przetartą przez pierwotną naturę i podążamy nią.

Wskazówki zawarte w takich opowieściach i legendach dodają pewności, ze ścieżka się nie urwie, nie zniknie, ale będzie prowadzić coraz dalej i dalej, do głębokiej mądrości…” (Clarissa Pinkola Estés „Biegnąca z wilkami”)

Lubimy historie, baśnie, mity, przypowieści, opowieści. Z potrzeby snucia opowieści rozmawiamy o swoich przemyśleniach, doświadczeniach, obserwacjach, wymieniamy poglądy. Słuchanie opowieści zbliża. Słuchanie opowieści terapeutycznych zbliża jeszcze do samej/samego siebie. Zaś ten dobry kontakt ze sobą jest skutecznym wsparciem. Zatem warto o niego dbać i go rozwijać. Nie tylko w trudnych czasach, ale też w spokojnych- by zachować wszystko to, co dobre i by przygotować się na kolejne wyzwania. Oznacza to, że opowieść terapeutyczna jest dobra na czas choroby i remisji, na okres pandemii i zdrowia, w ucisku i w wolności…

Komu będą przydatne opowieści z tego warsztatu:– osobom będącym na jakimś etapie swojej ścieżki rozwoju (oceń czy to ten etap);
– rodzicom, bo dobra opowieść pomaga dzieciom w ich trudnościach i ułatwia rodzicielstwo;
– tym, którzy na co dzień towarzyszą ludziom w ich zmaganiach (pracownikom medycznym, socjalnym, terapeutom, nauczycielom)…Czy ten warsztat jest dla każdego? Na pewno nie. Czy jest dla Ciebie? To ciekawe, sprawdź. Najpierw w sobie, a gdyby do podjęcia decyzji potrzeba Ci było więcej informacji, skontaktuj się z organizatorem.

Czego się spodziewać?
Wszystkiego! Jak zwykle 🙂

W trakcie warsztatów:
– posłuchasz terapeutycznych historii i dowiesz się dlaczego są terapeutyczne;
– doświadczysz warunków, by usłyszeć swoją osobistą opowieść;
– nauczysz się tworzyć własne opowieści;
– poznasz sposób, by skuteczniej i ciekawiej przekazywać w opowieści to, co istotne.Zapraszam na warsztat pierwszego stopnia, wprowadzającego w świat bajania. Co będzie dalej, to zupełnie nowa bajka.


Prowadząca:

MARTA NOWAK-KULPA mgr psychologii, psychoterapeutka, zatrudniona w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, prowadzi własną praktykę, szkoli z zakresu terapii ericksonowskiej w kraju i za granicą. Opowiadane w trakcie terapii metafory i opowieści psychoterapeutyczne są pomocne między innymi w zdrowieniu osobom mierzącym się z chorobą nowotworową, z dolegliwościami psychosomatycznymi czy znajdującym się w kryzysowych sytuacjach. Zna siłę bajek jako matka.

Warsztat odbędzie 05.09.20202 10:00 – 18:30 w przyjaznych progach Oblackiej Przystani nad jeziorem Posmyk w Lublińcu.

Do bajania potrzeba życzliwego, spokojnego klimatu zatem ilość uczestników jest ograniczona.

Cena, poza zdobytymi umiejętnościami i regenerującym doświadczeniem przebywania w bajce, obejmuje obiad w przerwie obiadowej oraz kawę w przerwie na kawę.

– dla zdecydowanych (do 11.08) 150,-
– dla rozważnych (do 19.08) 170,-
– dla tych, którzy będą wiedzieć za jakiś czas (do 03.09) 200
,-

Kontakt i zapisy pod numerem telefonu: 607 034 094

Dodaj komentarz