Bajki terapeutyczne – Wstęp

Piesek Sasza jest białym, kudłatym zwierzątkiem ma różowy nosek i bardzo duże szpiczaste uszka. Sasza jest pieskiem, który  cały czas się uśmiecha i macha z radością swoim puchatym ogonkiem. Sasza mieszka wraz ze swoją mamą i tatą w białym domku w kształcie kości w mieście, które nazywa się Wesoła Mordka. Domek Saszy nie jest ani duży ani mały. Sasza ma tam swój pokoik,  w którym znajdują się niesamowite zabawki – kolorowe piłki, gumowe myszki, kolorowe tunele i tajemnicze dziuple.

Ulubioną zabawą Saszy jest trącanie nosem piłki,  kiedy wraz z kolegami – myszkami, kotkami, królikami bawi się w piłkę noskową.   Piłka noskowa to bardzo popularna gra małych zwierzątek polegająca  na podawaniu noskiem piłki kolegom z jednej drużyny i strzelanie nosogoli drużynie przeciwnej. Po dwóch stronach boiska ustawione są  długie i wysoki  bramki. Ponieważ bramki  są takie wysokie bramkarzami są  króliczki , wszyscy wiedzą , że one potrafią bardzo wysoko skakać i są bardzo zwinne.

Sasza bardzo kocha swoich rodziców  – uwielbia gdy mama drapie go po uszku i jak mu czyta bajki o dzielnych bohaterach gdy zasypia.   Sasza codziennie  marzy  przed snem  , że  jest wielkim bohaterem. Wyobraża sobie  wtedy , ze wszyscy koledzy czyli i  myszki i kotki i króliczki bardzo go lubią i zazdroszczą mu , że jest takim wielkim bohaterem.  Sasza jest pewien tego , że jak będzie już dużym psem uratuje  przed smokiem  piękną  księżniczkę. Sasza na razie nie chciałby spotkać na spacerze smoka bo jeszcze jest mały i nie ma tyle siły, żeby uratować piękną księżniczkę.

Sasza  bardzo lubi dzieci dlatego , że one są weselsze niż dorośli – głośno się śmieją i prawie zawsze mówią prawdę. Saszka uwielbia dzieci również dlatego , że   one  głaskają go po brzuszku i bawią się z nim w chowanego. Sasza  jest szczęśliwym pieskiem i chciałby by każde dziecko i każde małe zwierzątko również było  takie szczęśliwe. Saszka myśli , że szczęście to jest wtedy gdy się jest kochanym, ma się kolegów i koleżanki, zje się pyszny obiad i wesoło spędzi czas.

Świat jest bardzo skomplikowany, czasami małe zwierzątka i dzieci nie rozumieją dlaczego dorośli na nich krzyczą lub koledzy się nich obrażają. W takich sytuacjach małe zwierzątka i dzieci czują się  samotne, niesprawiedliwie oceniane przez innych  i jest im  przykro albo czują złość. Dzieci i małe zwierzątka nie zawsze potrafią się zachować w takich trudnych sytuacjach i wtedy często brzydko się zachowują, biją się, krzyczą, przeklinają. Nikt ich nie rozumie, a im po prostu jest smutno.

O tym Saszka dowiedział się  od swojej mamy. Saszka był  bardzo przejęty odpowiedzią mamy, ciągle myślał o tych  wszystkich smutnych dzieciach i smutnych małych zwierzątkach. Piesek myślał o nich tak długo i intensywnie , że cichutko zapłakał. Działo się to w małym , białym domku w kształcie kości. Zasypiając Saszka postanowił pomoc tym wszystkim dzieciom i małym zwierzątkom. Wyobraził sobie , że będzie szukał zasmuconych dzieci, a kiedy je odnajdzie to położy  się obok ich nożek na czymś miękkim i puchatym. A gdy już sobie będą tak leżeć wygodnie Saszka  będzie opowiadał bajki.

Zasypiając w swoim  łóżku Sasza  okryty cieplutką kołderką wspominał swoje przygody, nie mogąc  się doczekać , kiedy opowie je Tobie.

Gdy jesteś smutny  i myślisz , że nikt Cię nie rozumie piesek Sasza chciałby Cię pocieszyć  tak jak pociesza się najlepszego przyjaciela. Drogie dzieci chcecie posłuchać o przygodach pieska Saszy?? No to słuchajcie… Dawno , dawno temu w mieście Wesoła Mordka…..

Dodaj komentarz