Mama (nie)pomalowana – projekt dla mam

Mama (nie)pomalowana

W ramach projektu „Mama (nie) pomalowana” prowadzonego przeze mnie w Ośrodku Terapii Rodzin i Par w Gliwicach prowadzę grupę zabawowo – edukacyjną dla mam i niemowląt w wieku od urodzenia do 1 roku życia. W ramach tego samego projektu oferuję również konsultacje dla rodziców niemowląt i małych dzieci oraz psychoterapię okołoporodową. http://dziarskowchmury.pl/krotkoterminowa-psychoterapia-w-ciazy-i-po-porodzie-wsparcie-okoloporodowe/

Grupa ruszyla na początku stycznia 2019r. – czas na małe podsumowanie. W grupie uczestniczą młode mamy wraz ze swoimi dziećmi. Mam przyjemność bawić się z Helenką, Niną, Martą, Ignacym, Stasiem, Leonem oraz ich sympatycznymi mamami. Wiele osób pyta się mnie co można robić z takimi dziećmi? Otóż bardzo wiele. Firmy produkujące zabawki dla niemowląt mogłyby mnie pozwać do Sądu, ponieważ na zajęciach zachęcam mamy do samodzielnego wykonywania zabawek, wykorzystania przedmiotów codziennego użytku, materiałów przeznaczonych do recyklingu. Zrobiliśmy grzechotki z mąki, ryżu, starych pudełek, książeczki sensoryczne, albumy rodzinne. Słuchamy muzyki , śpiewamy piosenki współczesne i ludowe, uczymy się wierszyków, brudzimy się w piasku, farbach. Nie brakuje również wymiany doświadczeń i mini pogadanek psychologicznych głównie dot. rozwoju, wychowania i komunikacji z dzieckiem.

Na zajęciach jest wesoło i zawsze coś się dzieje. Dzieci i mamy nawiązują przyjaźnie na grupie, otrzymują wsparcie społeczne. Ważny jest też rytuał wyjścia z domu, bycia off line, przebywania między innymi dziećmi i dorosłymi, wspólne spędzenie czasu. Grupa to krąg kobiet, które szczerze i empatycznie dzielą się swoją historią macierzyństwa. http://dziarskowchmury.pl/grupa-zabawowo-edukacyjna-dla-niemowlat/

Mama (nie)pomalowana

Moim celem jest wsparcie kobiet w okresie okołoporodowym, wspieranie samodzielności i pewności siebie matek w normalnym ” matkowaniu” .

W swojej pracy opieram się na tekstach psychoanalityków dot. rozwoju dziecka i rodziny. Walczę z krytyką wobec matek i stygmatyzacją ich wyborów dot. wychowania i opieki nad dziećmi. Doświadczenie zawodowe w tym zakresie zdobywałam w Ośrodku Donna Mobile w Niemczech, gdzie prowadziłam grupy dla kobiet oraz matek z dziećmi.

Tworzę nową grupę dla mam i niemowląt od 0 do 12 miesiąca życia w Gliwicach. Grupa rusza od września 2019r. Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.

Grupa spotyka się co 2 tyg. w poniedziałki miedzy 10 a 12 koszt udziału w zajęciach to 40 zł/spotkanie

http://dziarskowchmury.pl/kontakt/

Dodaj komentarz